You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Zapraszamy...

Jak dodać Disqus na pokład Twojej strony internetowej?

  • 1: Na wstępie należy zalogować się na swoje konto na tym, że narzędziu do dodawania komentarzy:
  • 2: Jeśli już posiadasz konto a zapomniałeś o nim tak jak ja, należy wygenerować, odzyskać hasło do panelu administracyjneg:
    3: Trzecia rzecz nie masz konta na Disqus to idź tym tropem, mianowicie załóż na swoim prywatnym lub stwórz nowy mail, który będzie Ci służył jako centrum dowodzenia dyskusjami na Disqus.

Opcjonalnie zaloguj się kontami social media (Facebook, Google, Twitter)

Następnie wykonaj kilka kroków do stworzenia kodu do osadzenia na stronie WWW:

1. Po zalogowaniu lub utworzeniu konta na Disqus, wykonaj kilka kliknięć myszką. Mianowicie po zalogowaniu na samym dole strony disqus.com
2. Koniecznie kliknij button (guzik/link) o treści „I want to install Disqus on my site”, bo ta druga opcja odnosi się jedynie do komentowania za pocą Discqus, zapisane są wszystkie dyskusje jakie prowadziłeś lub prowadzisz w Disqus.
3. Następnie po wejściu do panelu dodawania konta na Discqus, należy podać nazwę strony, ja dałem „tutek”, każdy da swoją własną, jeśli się będzie powtarzać w bazie Disqus to wygeneruje z cyferkami. Powodzenia przy wyborze. Każdy ma swoje upodobania, tu cytat: „jedni lubią pomarańcze, inni jak im śmierdzi ser”. Piję do wybrania kategorii z szeregu jakie pojawiają się po rozwinięciu menu. Osobiście dałem Culture, bo tak lubię. Bez wybrania nie przejdziemy dalej.

Wyszukanie deweloperki dla Disqus:

1. Plan wybieramy Basic, aby uniknąć opłat, jest on widoczny pod płatnymi planami. Klikamy i przechodzimy dalej.
2. Wybieramy to co na samym dole, czyli ręczna konfiguracja, bo nie ma platformy czystego HTML. Jest to nazwane: „I don`t see my platform listed, install manually witch Universal code"
Dalsze działania podejmuje deweloper strony, gdyż nie każdy zna HTML. W razie problemów, we wcześniejszych etapach i osadzeniu na stronie to zachęcamy do kontaktu: 724512370, mailowo, z nami. Bo wspólnymi siłami damy radę.

Wykonany Disqus: